مجتمع فولاد دشتستان

بزرگداشت روز پدر

بزرگداشت روز پدر

پنجشنبه سیزدهم بهمن به بهانه­‌ی ولادت امام علی و «روز مرد» در سالن کنفرانس دفتر مرکزی فولاد دشتستان مراسمی برای بزرگداشت این روز برگزار شد. در این مراسم مدیرعامل مجموعه ضمن تبریک این روز به کارکنان، سخنرانی و گفتگویی با پرسنل شرکت داشتند و در پایان نیز برای قدردانی هدایایی به مناسبت این روز بزرگ به همکاران اعطا کردند.

در ابتدا مهندس ناصحی مدیر عامل مجموعه پیشاپیش سالروز ولادت امام علی و روز مرد را به حاضرین تبریک گفت و روز پدر را روز مردانگی و ایستادگی تعریف کرد. وی با اشاره به نقش پدر به عنوان الگوی مقاومت در برابر مشکلات، بر پیروی از این رفتار در کار و زندگی تاکید کرد.

 

 

در ادامه‌­ی برنامه مهندس ناصحی در مورد فولاد دشتستان به این نکته اشاره کردند که در این مدت روند رو به رشدی را طی کرده است. او این رشد را مدیون زحمات و تلاش های تک تک اعضای این مجموعه بیان کرد و در ادامه توضیح داد «اگرچه در مسیر رشد و پیشرفت همواره مشکلاتی سر راه وجود دارد، ولی می‌توان با کمک یکدیگر تمامی آنها را رفع و رجوع کرد.» وی از جمله­‌ی این مشکلات به بحث توسعه اشاره کرد که به دلیل شرایط فعلی جامعه و بحران ارز در کشور، تامین منابع ارزی و ریالی با مشکل مواجه شده است، اگرچه این مشکل تاکنون نتوانسته سد راه شود و جلوی حرکت شرکت را بگیرد. مدیر عامل فولاد دشتستان مسائل سازمانی را به عنوان چالش دوم مطرح کرد چراکه مجموعه در حال گذار از یک سیستم سنتی به سیستمی مدرن است و اضافه کرد که این مشکلات سازمانی نیز مانعی سر راه ما نبوده و هم‌اینک با همکاری کارکنان در حال اجرای این طرح هستیم تا بتوانیم مجموعه­‌ای پویا و سیستماتیک را به ارمغان بیاوریم.

 

 

همچنین مهندس ناصحی در مورد نقاط قوت مجموعه، به شرکت های هلدینگ دشتستان اشاره کردند که از سال گذشته تا کنون به صورت مجزا فعالیت می­‌کنند و هر یک شرح وظایف خود را دارند. ایشان از جمله دیگر نقاط قوت مجموعه دشتستان را استقرار سیستم مدیریت بر مبنای سیستم ایزو عنوان کرد و در ادامه بیان کرد که با توجه به خصوصی بودن شرکت این امکان وجود داشت که با هزینه‌­ی کمتر و شرایطی متفاوت فعالیت­‌ها را مدیریت کرد، ولی به منظور پیشبرد اصولی امور، این سیستم را اجرا نموده‌­ایم. مدیرعامل مجموعه به آخرین نقطه قوت اشاره کرد و گفت با وجود تحریم­‌ها و مشکلات ارزی که پیشتر اشاره شد، خللی در زمان­‌بندی پروژه‌های اجرایی و طرح توسعه‌­ی هلدینگ ایجاد نشده و همه چیز طبق برنامه پیش رفته است. در ادامه ایشان از راه‌­اندازی خطوط جدید و درنتیجه عرضه­‌ی محصولات جدید در اردیبهشت سال آینده خبر داد.

 

 

مهندس ناصحی در مورد برنامه‌های آتی مجموعه اعلام کرد که در سال جدید برنامه­‎‌‌ای جهت ارتقای سطح دانش کارکنان متناسب با جایگاه شغلی آنان خواهیم داشت که در ابتدای سال جدید و پس از پیشبرد طرح سیستماتیک به اجرا درمی­‌آوریم. در این خصوص از افراد حاضر درخواست کردند که با جدیت و احساس مسئولیت در راستای هدف گذاری‌های انجام شده همکاری کنند تا به نقاط پیش­‌بینی شده دست یابیم. وی افزود پس از دستیابی به نتایج مثبت، مجموعه پاسخگوی حسن اعتماد کارکنان خواهد بود.

پس از پایان سخنرانی، ضمن پذیرایی و گفتگو، هدایایی از طرف مدیرعامل به آقایان اعطا شد و برای یادبود این روز عکس دست جمعی گرفته شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.