مجتمع فولاد دشتستان

بازدید مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی و فرماندار زرندیه از کارخانه

بازدید مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی و فرماندار زرندیه از کارخانه

یکشنبه سی­ ام بهمن­ ماه 1401 دکتر جودکی مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی همراه آقای مهری فرماندار شهرستان زرندیه، از فولاد دشتستان دیدن کردند. در این دیدار مهمانان از خط تولید گالوانیزه بازدید کردند و فرایند تولید برای ایشان شرح داده شد.

در این جلسه از فاز دوم دشتستان از جمله خط اسیدشویی که در مراحل پایانی ساخت است و خط نورد سرد که در حال ساخت می­ باشد نیز بازدید به عمل آمد.

بازدید، از خط اسیدشویی آغاز شد و مهندس ناصحی در طول مسیر برای مهمانان وضعیت شهرک صنعتی را در ابتدای ساخت کارخانه شرح داد که فاقد گاز و برق و جاده مناسب بود و گاز و برق با تلاش این مجموعه راه افتاد. وی همچنین در مورد رشد این شهرک در سال­ های اخیر اضافه کرد که شهرک صنعتی زاویه از چهاردهمین شهرک منطقه تبدیل به سومین شهرک در استان مرکزی تبدیل شده است.

مدیرکل سازمان صنعت و معدن و تجارت استان مرکزی در خصوص اهمیت فولاد به فرماندار گفت: «یکی از ظرفیت های مهم برای توسعه، صنعت فولاد است زیرا هر صنعتی به نوعی با فولاد سر و کار دارد و با آن سنجیده می­شود.» وی اضافه کرد که یکی از بهترین واحدهای فولادی در حوزه ورق در استان مرکزی فولاد دشتستان است که همواره طرح توسعه­ خود را پیش برده است و کمک شایانی به اشتغال در این منطقه کرده است. دکتر جودکی در این زمینه گفت: «با توسعه­ این مجموعه ظرفیت توسعه­ استان نیز افزایش می­ یابد.»

مهندس ناصحی حین بازدید خط اسیدشویی توضیح داد که فاز اول دشتستان یعنی ورق گالوانیزه موجب اشتغال زایی 500 نفر شد. اکنون نیز در حال تکمیل زنجیره­ فولادی و پوشش مراحل پیشین آن هستیم که تا خرداد ماه راه ­اندازی خواهد شد. درواقع خطوط جدید که شامل خط اسیدشویی و نورد سرد هستند مواد اولیه­ ورق گالوانیزه که خط تولید فعال مجموعه است را فراهم می­ کنند.

دکتر جودکی در ادامه صحبت­ های مهندس ناصحی تایید کردند که دارا بودن زنجیره­ تولید علاوه بر سودآوری به توانمندی واحد تولیدی نیز کمک می­ کند تا بی­ نیاز و مستقل از دیگران بتواند فعالیت کند. 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.